Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Akt oskarżenia: żona i kochanek zabili męża....

Data dodania: 2018-12-09
Ewa F. razem ze swoim kochankiem zamordowali męża kobiety – twierdzi prokuratura. Do zbrodni doszło 27 lat temu we wsi koło Lwówka Śląskiego. W poniedziałek do s... więcej »
 
 

Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach...

Data dodania: 2018-12-09
Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach. W Krotoszycach trwa XII Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy, w jarmarku bierze udział ponad pięćdziesięciu wystawców. więcej »
 
 

W Głogowie mikołaje spłynęli z nurtem zimnej...

Data dodania: 2018-12-09
Blisko stu nurków przebranych za mikołajów przepłynęło cztery kilometry z nurtem zimnej i płytkiej Odry. Był to 11. Spływ Mikołajów. więcej »
 
 

Praca w Mercedesie na Dolnym Śląsku. Dziesiątki...

Data dodania: 2018-12-09
Nowa fabryka Mercedes-Benz Manufacturing Poland rośnie i nabiera realnych kształtów. Wciąż tra proces rekrutacji. Kliknij w zdjęcie poniżej i sprawdź kogo poszukuje motor... więcej »
 
 

Mikołaje na rowerach ruszyli w miasto obdarowywać...

Data dodania: 2018-12-09
Po raz kolejny głogowscy rowerzyści zorganizowali akcję „Mikołaje na rowerach". W jej ramach w mikołajkowych przebraniach ruszyli rozdawać prezenty potrzebującym dzieciom... więcej »
 
 

Mistrz zduński z Głogowa. Spod jego ręki...

Data dodania: 2018-12-08
Wydawać by się mogło, że zdun to zawód wymierający. Faktycznie, jest ich niewielu. Ale na brak pracy nie narzekają. Piece wracają bowiem do łask, także te kaflo... więcej »
 
 

Lubińskie Betlejem i sobotni jarmark w Lubinie...

Data dodania: 2018-12-08
Tak minęła sobota na lubińskim rynku. A w Centrum Kultury Muza rozpoczęło się tradycyjne Lubińskie Betlejem. Zobaczcie zdjęcia! więcej »
 
 

Legnickie Centrum Kultury ma już 40 lat [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-12-08
Legnickie Centrum Kultury ma już 40 lat. W Akademii Rycerskiej trwa uroczystość jubileuszu 40. lecia powołania Legnickiego Centrum Kultury. więcej »
 
 

Twierdza Głogów zdobyta. SPS Chrobry przegrał z...

Data dodania: 2018-12-08
Zajmujący drugie miejsce Chrobry podejmował dziś u siebie lidera stawki - Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych. Głogowianie nie zdołali odnieść kolejnego zwycię... więcej »
 
 

SPR Chrobry Głogów przegrał wyjazdowy mecz w...

Data dodania: 2018-12-08
Niestety, podopieczni Jarosława Cieślikowskiego wracają do Głogowa bez punktów. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1032
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola