Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Trwają zapisy na Lubińską Ligę Squasha w Lubinie

Data dodania: 2018-10-18
Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubińskiej Ligi Squasha. Start już 21 października 2018r. więcej »
 
 

Fosa w zabytkowym parku jest już zupełnie jak nowa

Data dodania: 2018-10-18
Fosa w zabytkowym parku jest już zupełnie jak nowa. Zakończył się odbiór techniczny odbudowy fosy zbiornika wodnego w Raszowej. więcej »
 
 

Naprawdę straszne maski, gadżety, stroje na...

Data dodania: 2018-10-18
Halloween ma tylu przeciwników, co i zwolenników. Dla wielu jest to jednak świetny powód do zabawy w przebraniu bez roztrząsania ideologii. Zobaczcie, jakie gadżety znaleź... więcej »
 
 

Święto Poczty Polskiej - 460 urodziny Narodowego...

Data dodania: 2018-10-18
18 października 2018 r. Poczta Polska obchodzi 460. rocznicę istnienia. Z tej okazji wprowadziła do obiegu wydawnictwo filatelistyczne poświęcone tej rocznicy. więcej »
 
 

Już wkrótce będziemy płacić dużo więcej za prąd

Data dodania: 2018-10-18
Ekonomiści biją na alarm, twierdząc, że w 2019 roku czekają nas spore pod-wyżki energii elektrycznej. Co oczywiste, wiązać się to będzie nie tylko z wydatkiem wi&... więcej »
 
 

12 listopada dniem wolnym od pracy? Lada dzień...

Data dodania: 2018-10-18
Decyzję ma podjąć Sejm. Propozycja wyszła od PIS. 12 listopada byłby wolny tylko raz. Chodzi o to, że Święto Niepodległości wypada w niedzielę i żeby w&... więcej »
 
 

Wycieli drzewa by zrobić nowy parking. Jak na...

Data dodania: 2018-10-18
Mieszkańcy ulicy Reja mieli ładne, zielone podwórko. Teraz pod ich blokami parkują samochody, a zamiast drzew jest nieestetyczne klepisko. więcej »
 
 

Chryzantemy z Lipiec pod Legnicą, Adam Hawrysz...

Data dodania: 2018-10-18
Chryzantemy z Lipiec pod Legnicą. Adam Hawrysz ze wsi Lipce pod Legnicą swoje gospodarstwo prowadzi od 56 lat. Hoduje m.in. chryzantemy, pomidory, ogórki, malutkie ogórki meksykańsk... więcej »
 
 

W ratuszu doradzali jak zdobyć pieniądze na nowy piec

Data dodania: 2018-10-18
Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Czyste powietrze”, który do 2025 roku ma zmniejszyć problem tak zwanej niskiej emisji, czyli zanieczyszczania powietr... więcej »
 
 

Stado krów na gigancie. Uciekły gospodarzowi aż...

Data dodania: 2018-10-18
Z gospodarstwa w gminie Pęcław zniknęło osiem krów. Właścicielka zgłosiła ich kradzież, a okazało się, że zwierzęta same wybrały si... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 971
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola