Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Polkowice, Chocianów, Gaworzyce, Grębocice, Przemków
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Remont linii kolejowej Legnica - Rudna Gwizdanów...

Data dodania: 2018-08-21
Remont linii kolejowej Legnica - Rudna Gwizdanów. Trwa remont linii kolejowej Legnica - Rudna Gwizdanów. Dzięki tej inwestycji wrócą zlikwidowane kilka lat temu przewozy pasaże... więcej »
 
 

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin - chcesz bilet na...

Data dodania: 2018-08-21
Od wtorku 21 sierpnia w Strefie Miedzi rusza przedsprzedaż biletów na mecz 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Miedź podejmie Zagłębie Lubin (niedziela, 2 września, godz.... więcej »
 
 

MotoClassic 2018 na Zamku Topacz. Niezwykłe klasyki...

Data dodania: 2018-08-20
Blisko pół tysiąca zabytkowych samochodów można było dziś oglądać na terenie Zamku Topacz w Ślęzie pod Wrocławiem. Zabytkowe, w tym ponad stuletnie ... więcej »
 
 

Lotny Festiwal Piwa w Legnicy 2018 - coraz bliżej

Data dodania: 2018-08-20
Lotny Festiwal Piwa powraca do Legnicy! Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, ale również jedzenia i... łuku! więcej »
 
 

Policja zatrzymała dwóch chłopców, którzy...

Data dodania: 2018-08-20
Dwaj chłopcy w wieku 15 i 13 lat, zostali zatrzymani przez policjantów, kiedy okazało się, że są sprawcami włamania do altanki ogrodowej. Przedmioty które ukradli, star... więcej »
 
 

Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok Konrada...

Data dodania: 2018-08-20
Sekcja zwłok Konrada Gacy, znanego w Lublinie i całej Polsce dietetyka, trenera i promotora zdrowego odżywiania, odbyła się w piątek rano. Konrad Gaca miał 42 lata. więcej »
 
 

Mieszkańcy Jakubowa zablokują krajową dwunastkę

Data dodania: 2018-08-20
W piątek, 7 września, o godz. 17 blisko 200 osób ma rozpocząć protest w miejscowości Przesieczna. Wyjdą na przejście dla pieszych biegnące przez Drogę Krajow... więcej »
 
 

Zderzenie na skrzyżowaniu na DW nr 319 w pobliżu...

Data dodania: 2018-08-20
W poniedziałek, 20 sierpnia, doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu DW 319 w pobliżu Kotli. Jeden z kierowców wyprzedzał przed skrzyżowaniem. więcej »
 
 

Powstaje centrum dystrybucyjne Dino pod Legnicą...

Data dodania: 2018-08-20
Powstaje centrum dystrybucyjne Dino pod Legnicą. Kilkaset metrów za Rzeszotarami powstaje centrum dystrybucyjne Dino. Obecnie poszerzany jest tam fragment drogi wyjazdowej w kierunku Lubina i drogi e... więcej »
 
 

Ustalono już termin pogrzebu Haliny Kościańskiej

Data dodania: 2018-08-20
Pogrzeb znanej głogowianki został zaplanowany na środę, 22 sierpnia. Uroczystości odbędą się na cmentarzu na Brzostowie o godz. 11. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 901
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola