Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polkowice: Serce na nakrętki

Data publikacji: 2020-05-19, Data modyfikacji: 2020-05-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Polkowice: Serce na nakrętki

W najbliższą środę w centrum Polkowic stanie wyjątkowy kosz na nakrętki plastikowe. To inicjatywa władz gminy, zrealizowana dzięki zaangażowaniu pracowników KGHM ZANAM, aby pomagać potrzebującym.

 

– Jest to pierwszy tego typu kosz w Polkowicach i jedyny taki w Polsce, bo w kształcie logo naszej gminy – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki. – Będzie służyć akcjom charytatywnym na rzecz potrzebujących, łącząc ten szczytny cel z edukacją ekologiczną, a konkretnie z ponownym wykorzystaniem plastiku. Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy wpływać na obniżenie ceny zagospodarowania odpadów – dodaje burmistrz Polkowic.

Metalowa konstrukcja w kształcie serca jest dziełem pracowników firmy KGHM ZANAM, która podejmując się tego zadania włączyła się do akcji pomagania potrzebującym.

– Działania wspierające lokalne inicjatywy społeczne wpisują się w politykę firmy KGHM ZANAM, dlatego zdecydowaliśmy się na udział w akcji charytatywnej zainicjowanej przez burmistrza Polkowic – informuje Bernard Cichocki, prezes zarządu spółki. – Naszym zadaniem była produkcja pojemnika na nakrętki w kształcie logo Gminy Polkowice. Zadanie zostało precyzyjnie wykonane przez doświadczonych pracowników naszego zakładu w Legnicy, który specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych. Miło nam, że mamy możliwość włączenia się i wsparcia tej pożytecznej inicjatywy, tym bardziej, że pierwsza zbiórka odbywać się będzie na rzecz pomocy dla syna pracownika KGHM ZANAM. W ten sposób nie tylko realizujemy społeczną odpowiedzialność naszego biznesu, ale także staramy się być odpowiedzialnym pracodawcą, dobrym sąsiadem oraz aktywnym członkiem lokalnej wspólnoty. Mam nadzieję, że ten dar będzie istotnym elementem wspomagającym akcje charytatywne organizowane na terenie Polkowic – dodaje.

Kosz na nakrętki plastikowe zostanie ustawiony na polkowickim rynku, naprzeciwko fontanny, na wysokości arkad. W tej części kamienicy, po zniesieniu stanu epidemii, znajdzie się siedziba Polkowickiego Centrum Wolontariatu, które wspólnie z Centrum Kultury w Polkowicach będzie odpowiadało za akcje charytatywne związane ze zbiórką nakrętek plastikowych.
Pierwsza z nich jest już zaplanowana. Od najbliższej środy, 20 maja, pomagać będą mogli wszyscy – wrzucając do pojemnika swoją „cegiełkę”. O tym, dla kogo zapełniać się będzie to wyjątkowe serce wykonane przez załogę KGHM ZANAM, poinformujemy wkrótce.

Pomysłodawcą powstania kosza na nakrętki plastikowe jest Mariusz Zybaczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

, Źródło artykułu: UG Polkowice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola