Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Polkowice: 20 fantomów na dwudziestolecie

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Polkowice: 20 fantomów na dwudziestolecie

W fabryce Volkswagen Motor Polska odbyło się uroczyste przekazanie 20 fantomów dla 20 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu kilku powiatów.

- Od 20 lat prężnie działamy na terenie powiatu polkowickiego. Dobrze nam się współpracuje z miejscową ludnością. Staramy się być odpowiedzialni i w miarę naszych możliwości wspierać różne środowiska. Z okazji 20-lecia naszej działalności postanowiliśmy we współpracy ze związkami zawodowymi wesprzeć 20 jednostek ochotniczych straży pożarnych fantomami. Koszty zakupu tych urządzeń sfinansowali nasi pracownicy, związki zawodowe oraz VW MP. Cieszę się, że mamy swój wkład w tę inicjatywę – mówi Dirk Strümpfler, prezes VW MP w Polkowicach.

- Jestem szczęśliwy, że jako NSZZ „Solidarność” możemy pomagać. Ze szczególną radością wspieramy strażaków-ochotników, bo w małych miejscowościach odgrywają oni bardzo ważną role. Nie tylko ratują ludzkie życie oraz dobytek, ale w remizach koncentruje się także życie społeczno-kulturalne – dodaje Włodzimierz Broda, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w VW MP.

Fantomy do nauki resuscytacji to urządzenia, które służą do tego, by przećwiczyć w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia przeprowadzane na fantomach pomagają przełamać opór przed podjęciem reanimacji krążeniowo - oddechowej przez świadka zdarzenia i pozwalają na poprawne przeprowadzenie podstawowych czynności ratowniczych. Dlatego sa tak ważne.

Koszt jednego fantoma przekazanego dziś jednostkom OSP to około 2 tysiące złotych.

Fantomy trafiły do jednostek OSP z – Chocianowa, Parchowa, Trzebnic, Szklar Dolnych, Sobina, Buczyny, Radwanic, Przemkowa, Niedźwiedzic, Suchej Górnej, Nowej Wsi Lubińskiej, Ulesia, Przedmościa, Taczalina, Raczkowa, Janowic Dużych, Rokitek, Warmątowic, Jaroszówki, Nowej Kuźni

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola