Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Historyczny Puchar Świata

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 23-29 września odbył się Puchar Świata w Chateauroux we Francji. To była ostatnia w tym roku szansa na zdobycie miejsca na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Nasz zawodnik startował w sumie w 4 konkurencjach w tym 3 Paraolimpijskich. Mimo, iż nie było wszystkich najlepszych strzelców na Świecie, poziom był bardzo wysoki. Zaczął konkurencją P3. Nasze oczekiwania wobec tej konkurencji nie napawały optymizmem i się sprawdziły. Po części dokładnej Filip był wysoko, bo na 11 miejscu, tuż zaraz za Szymonem Sowińskim, przegrywając z nim jedynie o punkt i z niewielką stratą do miejsca finałowego. Niestety część szybka spowodowała, że spadł ostatecznie na 17 pozycję i nie dostał się do finału. Szymonowi poszło dobrze w części szybkiej i na 5 pozycji dostał się do finału. Po zaciętej walce udało mu się ostatecznie zająć 2 miejsce i zdobyć miejsce na Igrzyska Paraolimpijskie dla Polski. W tej konkurencji nasz zawodnik drużynowo razem z Szymonem Sowińskim i Sławomirem Okoniewskim zajął 1 miejsce. Kolejną konkurencją, na którą bardzo liczyliśmy wszyscy, była konkurencja P1. Początek był trudny, ale po przezwyciężeniu pierwszych trudności udało się naszemu zawodnikowi strzelać na wysokim poziomie. – Stres był dość duży. Może przez to, a może przez brak szczęścia, strzeliłem dużo (kilka w każdej serii) strzałów 9,9. To spowodowało, ze nie udało mi się dostać do finału. Komentuje Filip Nikt z Polaków ostatecznie nie dostał się do finału, ale drużynowo zajęli 3 miejsce. Jedyną konkurencją nie Paraolimpijską podczas tych zawodów było P5. Zawodnik Skorpiona strzelał dobrze uzyskując wynik podobny jak podczas Mistrzostw Świata. Wynik ten ostatecznie dał mu 6 lokatę. Ostatnią szansą na zdobycie miejsca na Igrzyska było P4. Tutaj również brakło trochę szczęścia, a błędy które wdarły się podczas strzelania zaważyły na ostatecznym wyniku. Z lokatą na 15 miejscu nie udało mu się wejść do finału. W tej konkurencji również nikt z Polaków nie dostał się do finału. Drużynowo w tej konkurencji Polska zajęła drugą lokatę. Pod względem osiągniętych medali, dwa złota drużynowo srebro i brąz oraz 3 medale indywidualnie, to był najbardziej udany Puchar Świata w historii. Dodatkowo Polska uzyskała jedno miejsce na Igrzyska. Mimo tego pozostał niedosyt, ale mamy nadzieje, że naszemu zawodnikowi uda się zdobyć miejsce na Igrzyska w przyszłym roku. Już za kilka dni znów zmagania tym razem na arenie krajowej podczas Pucharu Polski w Bydgoszczy. Niespodziewanie okazało się również, że w dniach 1-7 grudnia odbędą się jeszcze w tym roku Pneumatyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie. Tak więc sezon wydłuży się i nasz zawodnik będzie miał szansę ponownie udowodnić, że jest godzien tytułu Mistrza Europy.

Pełna treść wiadomości na: skorpion-polkowice.pl/?p=5608
skorpion-polkowice.pl, Źródło artykułu: skorpion-polkowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola