Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polkowice: Nietypowa osiemnastka

Data publikacji: 2018-02-16, Data modyfikacji: 2018-02-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Polkowice: Nietypowa osiemnastka

W Aqua Hotelu odbyła się nietypowa osiemnastka. Jubilatem był konkurs na iluminacje świąteczno-noworoczne. Świętowali wszyscy, którzy w ciągu ostatnich osiemnastu lat mieli wpływ na to, że konkurs przetrwał tyle lat i potrafił zmienić oblicze gminy Polkowice.

Dziś śmiało można stwierdzić, że Polkowice są gminą pięknie oświetloną. I mam na myśli nie tylko efektowne iluminacje miejskie, które bardzo podobają się nie tylko mieszkańcom, ale również osobom odwiedzającym Polkowice. Chodzi przede wszystkim o mieniące się feerią barw domy polkowiczan oraz mieszkańców naszych wiosek. 

Niektóre z nich są miejscem, do którego organizowane są wyjazdy turystyczne z wielu rejonów Polski. Wszystkie razem tworzą piękny wizerunek gminy niezwykle efektownie rozświetlonej. Duża w tym zasługa konkursu, który skończył osiemnaście lat.

„Dziękuję Państwu za tę niesamowitą pracę, która rokrocznie wykonujecie przygotowując te piękne iluminacje. Pamiętam początki konkursu, gdy byłem jednym z jurorów i wykonywałem zdjęcia. To były czasy, gdy wszystko raczkowało. Nie było takich technologii, ale Państwa pasja już wtedy była czymś niesamowitym” – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Swoimi wspomnieniami podzielił się także Antoni Duszeńko, który wraz żoną Wiktorią oraz rodziną od samego początku bierze udział w konkursie.

„Pamiętam rok 2005, gdy zapalił nam się dach od instalacji. To się wydarzyło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Było trochę strachu. Przyznam, że przygotowanie naszej iluminacji jest bardzo czaso i pracochłonne. Mamy około 67 tysięcy lampek. Rozwieszenie tego wszystkiego to 3-4 tygodnie codziennej pracy, od rana do wieczora. Na jednej z choinek mamy 1600 lampek. Prace jest trudna, ale daje wiele satysfakcji” – zaznacza pan Antoni.

Wtorkowe urodziny były doskonałą okazją do podzielenia się swoimi refleksjami na temat konkursu, tego jak on ewoluował.

„Dziękuję Państwu za wytrwałość i życzę wielu wspaniałych pomysłów w kolejnych edycjach” – podsumowała Małgorzata Kalus-Chiżyńska, przewodnicząca jury konkursowego.

Wszyscy, którzy mieli swój wkład w organizację kolejnych edycji konkursu zostali dziś nagrodzeni. Tradycyjnie przyznano także nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji.


Kategoria mała dekoracja posesji i zagrody osób fizycznych

I miejsce
Izabela i Michał Bil – Polkowice

II miejsce
Krystyna i Marian Klarzyńscy – Sucha Górna
Jacek Konieczyński – Polkowic

III miejsce
Anna i Mariusz Kokot – Nowa Wieś Lubińska
Edyta i Grzegorz Duszeńko – Polkowice
Agnieszka i Damian Sznajder – Sobin
Krzysztof Dzik – Sucha Górna

Kategoria duża dekoracja posesji i zagrody osób fizycznych

I miejsce oraz Nagroda Specjalna Burmistrza Polkowic za długoletni udział w konkursie i promocję Gminy Polkowice
Iwona i Wiesław Czajka – Kaźmierzów
Wiktoria i Antoni Duszeńko – Polkowice
Bogda i Kazimierz Ozga – Polkowice
Teresa i Michał Niżniak – Sobin

I miejsce 
Dariusz Pielech - Jędrzychów
Władysława i Stanisław Dzik – Sucha Górna
Krzysztof Hałuza – Kaźmierzów

Kategoria balkony osób fizycznych w budynkach mieszkalnych (wielorodzinnych, jednorodzinnych i szeregowych)

I miejsce
Agnieszka i Jerzy Pólkowscy

II miejsce 
Roman Hrywna – Polkowice
Andrzej filimowski – Polkowice

III miejsce
Magdalena Sola – Polkowice

Za udział w konkursie – Mateusz Kędzior

UG Polkowice, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola