Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Powiat Polkowicki: Praktycznie to umiem

Data publikacji: 2017-11-28, Data modyfikacji: 2017-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat Polkowicki: Praktycznie to umiem

Od stycznia zacznie działać kolejny powiatowy projekt unijny w placówkach oświatowych. „PRAKTYCZNIE TO UMIEM” to przygotowanie zawodowe uczniów do potrzeb rynku pracy, w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa dolnośląskiego 2014-2020. Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

„Celem głównym projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu - poprzez wzrost kompetencji uczniów, nauczycieli i doradców zawodowych oraz doposażenie pracowni technicznych, jednym słowem zwiększenie szans uczniów na zatrudnienie” – podkreśla Marek Tramś starosta polkowicki. 

Działania, zaplanowane na 3 szkolne semestry, skierowane są do 200 uczniów, 12 nauczycieli oraz 3 doradców zawodowych. Zadania obejmują organizację u lokalnych pracodawców staży i praktyk zawodowych dla 172 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, zajęcia specjalistyczne u pracodawców i na uczelniach wyższych. 

Projekt przewiduje również kursy zawodowe (tj. operator wózków jezdniowych, magazynier, AutoCAD, kurs Uprawnienia elektryczne, baristyczny, kelnerski, barmański, animator czasu wolnego, zarządzanie flotą samochodową, obsługi kasy fiskalnej), doradztwo zawodowe oraz program stypendialny dla wyróżniających się uczniów. 

Ponadto przewidziano wsparcie dla 12 nauczycieli i 3 doradców zawodowych w postaci kursów (z zakresu mechatroniki, doradztwa zawodowego, zarządzania flotą samochodową, AutoCAD, Autodesk Inventor, uprawnień elektrycznych) i studiów podyplomowych Logistyka i spedycja. W Zespole Szkół w Chocianowie w narzędzia TIK doposażona zostanie pracownia obsługi turystycznej – planuje się zakup 15 laptopów z oprogramowaniem biurowym, oprogramowaniem do obsługi turystycznej, oprogramowaniem do obsługi gości w obiekcie hotelarskim, 2 urządzeń wielofunkcyjnych, 2 aparatów cyfrowych, a także projektora i ekranu ściennego. 

Wspólna pracownia organizacji reklamy i informatyczna w Zespole Szkół w Polkowicach zostanie doposażona w 20 zestawów komputerowych. Projekt wart 1 737 139,27 zł realizowany będzie w ramach współpracy dwóch jednostek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Polkowicki tj. Zespołu Szkół w Chocianowie i Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, przy wsparciu Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Polkowicach. 

Okres realizacji projektu: 02.01.2018 r. – 31.08.2019 r. 

Kwota dotacji UE: 1 476 568,37 zł

SP Polkowice, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
polkowicki

Powiat polkowicki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz są Polkowice. Do powiatu należy gmina Chocianów, Polkowice, Przemków, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice. Powiat polkowicki sąsiaduje z żagańskim, głogowskim, bolesławieckim, legnickim i lubińskim.

Gospodarka bazuje tu na wydobyciu miedzi przez jednego z największych na świecie jej producentów - KGHM "Polska Miedź" S.A. Na ziemiach powiatu zatrudnienie znaleźć można w fabrykach międzynarodowych koncernów np. Volkswagen. Gdy znajdziemy się na tych terenach wartko zobaczyć zamek w Chocianowie i Chocianowcu, wierzę w Dalkowie, a także ruiny zamku i pałacu w Jakubowie. Zmotoryzowani mogą wybrać się na przejażdżkę po jednym z dwóch samochodowych szlaków turystycznych. Nie lada atrakcja czeka na miłośników środowiska naturalnego. Czekają na nich rezerwaty przyrody – Łęgi Źródliskowe koło Przemkowa i Stawy Przemkowskie. Drugi z nich chroni europejską ostoję ptactwa.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola